Naslovna  |  PC info  |  Događaji i priče iz muzeja  |  "Muzeji Srbije, deste dana od 10 do 10", PETAK, 19. maj
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Događaji i priče iz muzeja

20. 05. 2017.

"Muzeji Srbije, deste dana od 10 do 10", PETAK, 19. maj

"Muzeji Srbije, deset dana od 10 do 10", program za petak 19. maj u gradovima Srbije

PETAK 19.MAJ

Beograd

12:00 Galerija Srpske akademije nauka i umetnosti – Predavanje Muzej u gostima, o Narodnom muzeju Čačak, a povodom 65 godina od njegovog osnivanja.

17:00 PTT Muzej – Stručno vođenje kroz stalnu postavku Tačka spajanja.

17:00 Istorijski muzej SrbijeStručno vođenje kroz izložbu „Zaostavština Olje Ivanjicki”

18:00 Kuća Kralja Petra I – Muzičko i dramsko veče; “Nastup gimnazijalaca“, Rukovodilac programa profesor Velibor Martinovć

19:00 Dvorište Muzeja Vuka i Dositeja (Narodni muzej) – Koncert Sa kolena na koleno Muzičke škole „Mokranjac“ iz Beograda

10:00 – 22:00 Medija centar „Odbrana“ Velika galerija – Izložba  „Omaž Milanu Komneniću“

10:00 – 22.00 Medija centar „Odbrana“ Mala galerija – Izložba Muzej u gostima Gradski muzej Vršac „Javor Rašajski

10:00 – 22:00 Muzej Jugoslavije – Izložba Jugo moja Jugo-gastarbajterske priče u objektu Muzej 25. maj o jugoslovenskim radnicima na privremenom radu u Austriji i Nemačkoj.

10:00 – 22:00 Prodajna galerija Beograd – Kristine Narvida, izložba Bdenje

10:00 – 22:00 Kuća Slikara – Kosančićev venac 19, izložba u hodnicima zgrade,  Prodajna galerija i Fond Olge Olje Ivanjicki

10:00 – 22:00 Muzej Paje Jovanovića (Muzej grada Beograda) – Stalna postavka

10:00 – 22:00 Etnografski muzej Beograd – Muzej u gostima – Muzej Vojvodine  – Izložba Starinska tkanja i zaboravljeni prepletaji 

10:00 – 22:00 Etnografski muzej Beograd – Muzej u gostima – Benaki muzej (Atina); u okviru manifestacije Dani grčke kulture u Srbiji

10:00 – 22:00 Etnografski muzej Beograd – Izložba Kockasti univerzum – lego u Srbiji, autor Ana Dajić

10:00 – 22:00 Konak kneza Miloša u Topčoderu (Istorijski muzej Srbije) – Izložba „Evo mene, eto vas… Sećanje kneza Miloša”

 10:00 – 22:00 Konak kneza Miloša u Topčoderu (Istorijski muzej Srbije) – Izložba  „Pečatnjaci i pečati iz zbirke Istorijskog muzeja Srbije”

10:00 – 22:00 Istorijski muzej Srbije – Multimedijalna interaktivna izložba „Srbija 1915–1916”

10:00 – 22:00 Istorijski muzej Srbije – Izložba „Zaostavština Olje Ivanjicki”

10:00 – 22:00 Galerija „Inkiostri“,  Muzej Primenjene umetnosti – Izložba „Na prvi (p)ogled“

10:00 – 22:00 Galerija „Anastas“, Muzej Primenjene umetnosti- Izložba „Srbija, rat i plakat“ Tri plakata, tri autora, tri priče o Srbiji

10:00 – 22:00 Galerija „Anastas“, Muzej Primenjene umetnosti-  Izložba „Plakati Miltona Glejzera iz kolekcije MPU“

09:00 – 17:00 Galeriji ZAPROKUL-a (Zavod za proučavanje kulturnog razvitka) – Izložba slika nastalih krajem XIX i u XX veku „Zagonetno i obično“ predstavljanje Narodnog muzeja Pančevo

09:00 – 14:00 Jevrejski istorijski muzej –  Stalna postavka

Muzej pozorišne umetnosti Srbije –  Izložba Pozorište “Mata Milošević”, FDU

12:00 – 21:00 Kuća Kralja Petra Prvog – Izložba “U susret Ruskom Caru“

10:00 – 22:00 Salon Muzeja savremene umetnosti Beograd – Izložba Dejan Marković: State of Nature

10:00 – 22:00 Galerija Prirodnjačkog muzeja – Izložba Meteoriti – glasnici svemira

10:00 – 22:00 Galerija Srpske akademije nauka i umetnosti – Izložba Gradina na Jelici. Utvrđeni centar u Iliriku VI veka i višeslojno arheološko nalazište

10:00 – 22:00 Rančićeva kuća (Centar za kulturu Grocka) – Izložba radova sa 32. Međunarodne likovne kolonije grafike u Smederevu 2016

9:30 – 20:00  Muzej Automobila, stalna postavka

Novi Sad

11:00 – 12:30 Spomen-zbirka Pavla Beljanskog – Čitaonica u muzeju Radionica Dečjeg odeljenja Gradske biblioteke u Novom Sadu

13:00 Trg Slobode – Zavod za zaštitu spomenika kulture Grada Novog Sada –Izložba Trg slobode- srce Novog Sada

16:00 – 16:45 Spomen-zbirka Pavla Beljanskog –  Zmajeve dečje igre, u muzeju: Poezija koja se vidi Program za decu od 12 do 18 godina.

18:00 – 22:00 Spomen-zbirka Pavla Beljanskog – Otvoreni atelje studenata Akademije klasičnog slikarstva Univerziteta EDUCONS, Sremska Kamenica

10:00 – 22:00 Spomen-zbirka Pavla Beljanskog – Izložba Grafički omnibus: Ljubomir Ivanović, Mihajlo S. Petrov, Đorđe Andrejević Kun, deo fondova Narodne biblioteke Srbije

10:00 – 22:00  Spomen-zbirka Pavla Beljanskog – Izložba Umetnici, akademici iz kolekcije Pavla Beljanskog

10:00 – 22:00 Srpska akademija nauka i umetnosti Ogranak SANU u Novom Sadu – Kikinda XX/XXI Gostujuća izložba Narodnog muzeja Kikinda.

10:00 – 22:00 Arhiv Vojvodine – Izložba „300 godina oslobođenja Pančeva od Turaka

09:00 – 19:00 Klub Društva novinara Vojvodine – Izložba „PLAKATIRANjE GENOCIDA“ 

10:00 – 22:00  Muzej grada Novog Sada – Izložba „Trag mača, trag pera“ Originalna pisma Eugena Savojskog

10:00 – 22:00 Muzej grada Novog Sada –  QUATTRO GATOS – Četiri mačora

10:00 – 22:00 Galerija Likovne Umetnosti Poklon Zbirka Rajka Mamuzića – Izložba Lica Mire Banjac 

10:00 – 22:00 Pokrajinski zavod za zaštitu prirode – Izložba fotografija „STENE – SKRIVENE BOJE I OBLICI“

10:00 – 22:00 Pokrajinski zavod za zaštitu prirode – Porodična radionica „Blagojević“ „UMETNIČKA DELA U ONIKSU“

Aranđelovac

09:00 – 17:00 Spomenik prirode „Risovača“ – Stalna postavka u pećini Risovači

09:00 – 17:00 Znamenito mesto „Orašac“ –  Stalna postavka

09:00 – 22:00  Narodni muzej Aranđelovac – „Između kostima i ornamenta – vinčanske antropomorfne figurine“, izložba Narodnog muzeja iz Smederevske Palanke

Bela Crkva

10:00 – 22:00 Muzej u Beloj Crkvi – Izložba  „Slike Varoši“ Prikazi Bele Crkve u slikarstvu povodom 300 godina od osnivanja grada

18:00 – 20:00 Muzej u Beloj Crkvi – Slikarska radionica Perspektiva za početnike

Bor 

10:00 – 22:00 Muzej rudarstva i metalurgije „Bor“ – Izložba ”Bitka na Legetu”, predstavljanje Muzeja Krajine iz Negotina

11:00 Muzej rudarsva i metalurgije „Bor“ – Ciklus predavanja ”Srednjovekovna Srbija”

19:00 Muzej rudarsva i metalurgije „Bor“ –  Projekcije etno filmova sa prošlogodišnje međunarodne Smotre etnološkog filma u Beogradu

10:00 – 22:00 Muzej rudarsva i metalurgije „Bor“ – ”Mankala – misaona igra” u prostorijama Muzeja

Valjevo

10:00 – 22:00 Moderna galerija Valjevo – Izložba “Ljuba-slike”

Vrnjačka Banja 

10:00 – 22:00 Zavičajni muzej – Zamak kulture, Kulturni centar Vrnjačke Banje – „Šumovi mora“ , izložba Prirodnjačkog muzeja iz Beograda.

10:00 – 22:00 Zavičajni muzej – Zamak kulture, Kulturni centar Vrnjačke Banje –  Poruke Gornje Mezije, arheološka izložba nz Zavičajnog muzeja iz Jagodine

10:00 – 22:00 Zavičajni muzej – Zamak kulture, Kulturni centar Vrnjačke Banje –  Nataša Radoja i Miodrag Elezović – slike, likovna izložba dva beogradska autora u okviru projekta „Savremena srpska likovna scena“.

18:00 Zavičajni muzej – Zamak kulture, Kulturni centar Vrnjačke Banje –  „Budi drug“ predstava učenika sedmog razreda Osnovne škole „Popinski borci“ iz Vrnjačke Banje

Vrbas

10:00 – 22:00 Likovna galerija – Izložba fotografija „Muzej kao inspiracija“

10:00 – 22:00 Gradski muzej Vrbas –  Izložba ZA KOJI ŽIVOT TREBA DA SE RODIM – obeležavanje pola veka R’n’R u Vrbasu

18:00 Bioskop Jugoslavija – Projekcija filma „Šašavi dan – Bitlsmanija“

20:00 Plato ispred Gradskog muzeja Vrbas – Koncert: Prognanik Lu i Bjeli cibzar

Vranje

10:00 – 22:00 Galerija Narodnog muzeja – Izložba radova Decembarska grupa 1955-60, iz zbirke Savremene galerije Zrenjanin

10:00 – 22:00 Narodni muzej – Izložba  Enterijer vranjske gradske kuće iz prve polovine 20.veka – trpezarija i spavaća soba

10:00 – 22:00 Mala sala Galerije Narodnog muzeja – Izložba karikatura Mira Stefanovića

10:00 – 22:00 Muzej kuća Bore Stankovića – Majski atelje pod starim dudom, otvoreno dvorište Muzej kuće za polaznike likovne radionice Narodnog univerziteta

Donji Milanovac

07:00 – 15:00 Javno preduzeće „Nacionalni park Đerdap“ – Stalna postavka (Moguće stručno vođenje kroz postavku.)

07:00 – 15:00 Javno preduzeće „Nacionalni park Đerdap“ – Izložba „Čuvari narodne baštine“ Muzeja Krajine iz Negotina

Žagubica

10:00 – 22:00 Galerija ULUH – Izložba „Impresija 4 elemenata“ požarevačkog slikara Pavla Miladinovića

10:00 – 22:00 Stari dom Žagubica – Muzej u gostima – predmeti iz zbirki Narodnog muzeja Požarevac Arheološko blago Homolja

Zrenjanin

10:00 – 22:00  Savremena galerija Umetničke kolonije Ečka-Zrenjanin –Tiho i nenametljivo: Mirjana Šipoš, izložba slika Mirjane Šipoš (1916-1996) iz zbirke Savremene galerije Zrenjanin 

10:00 – 22:00  Narodni muzej Zrenjanin – Izložbe Izložbe „Blago nama decama što smo taki mali – Detinjstvo u tradicionalnoj porodici“ i „Muzej za decu“

Jagodina

10:00 – 22:00 Galerija Zavičajnog muzeja – Izložba “Život naroda i pretrajavanje hramova: fotografska svedočanstva Etnografskog muzeja“

13:00 Zavičajni muzej Jagodina – Predavanje Zbirka Etnološkog odeljenja, mr Miodraga Aleksića

12:00 – 15:00 i 17:00 – 20:00 Muzej naivne i marginalne umetnosti – Otvoreni konzervatorski atelje – priprema doniranih skulptura za izlaganje

10:00 – 22:00 Muzej naivne i marginalne umetnosti –  Projekcije dokumentarnih filmova

Kraljevo

10:00 – 22:00 Legat Olivere Radojković Čolović – Stalna postavka

10:00 – 22:00 Galerija narodnog muzeja Kraljevo – „Beogradski atlas Jovana Cvijića”, gostujuća izložba iz Muzeja grada Beograda

10:00 – 19:00 Galerija narodnog muzeja Kraljevo – Stručna vođenja kroz postavku izložbe „Beogradski atlas Jovana Cvijića”za učenike osnovnih i srednjih škola

Kruševac

10:00 – 22:00 Narodni muzej Kruševac – Stalna postavka (posetiocima ovogodišnje manifestacije dostupan je novootvoreni deo postavke)

10:00 – 22:00 Kuća Simića – Stalna muzejska postavka eksponata Narodnog muzeja Kruševac

10:00 – 22:00 Umetnička galerija – Izložba „Aktivizacije 2014‒2016

Knjaževac

10:00 – 22:00 Zvičajni muzej Knjaževac – “Muzej u gostima“  Gostovanje Narodnog muzeja u Zaječaru

10:00 – 22:00 Zvičajni muzej Knjaževac – Otvaranje gostujuće izložbe Narodnog muzeja u Beogradu pod nazivom “Od Liceja do Muzeja“

10:00 Galerija Zvičajnog muzeja Knjaževac –  Radionice za decu i omladinu i stručno vođenje kroz izložbu

12:00 Galerija Zvičajnog muzeja Knjaževac –  Radionice za decu i omladinu i stručno vođenje kroz izložbu

Leskovac

10:00 – 22:00 Teksilni muzej u Stojkovcu – Stalna postavka

10:00- 22:00 Gradska kuća (Narodni muzej) – Stalna etnografska postavka

10:00 – 22:00 Narodni muzej Leskovac – „Izložba muzejskih publikacija“ – od osnivanja Muzeja do danas

10:00 – 22:00 Narodni muzej Leskovac – Izložba „Tajne arheoloških depoa “

10:00 – 22:00 Gradska kuća – Izložba radova studenata Tehnološkog fakulteta u Leskovcu

11:00 Narodni muzej Leskovac – Smotra arheološog filma

12:00 Narodni muzej Leskovac –  Muzejska radionica „Igrajmo se mice, kockice i zujalice“

10:00 – 22:00 Narodni muzej Leskovac – Izložba „Sima Žikić – svedok ratnih stradanja“ Zavičajnog muzeja Knjaževac

Negotin

10:00 – 22:00 Muzej Krajine – Stalna postavka

10:00 – 22:00 Muzej Krajine – Stalna postavka u Mokranjčevoj kući

10:00 – 22:00 Muzej Hajduk Veljka (Muzej Krajine) – Stalna postavka

10:00 – 22:00 Todorčetov konak – Izložba „Đorđe Vajfert Muzeja rudarstva i metalurgije u Boru

Novi Pazar

10:00 – 22:00 Muzej Ras –  Izložba„Pismo i Tradicija  natpisi na etnografskim predmetima“Etnografski  Muzej u Beogradu gostuje u Muzeju „Ras

Niš

10:00 – 22:00 Galerija „Srbija“ Paviljon u tvrđavi (Galerija savremene likovne umetnosti Niš) –  Prolećna izložba ULUS-a

Pančevo

10:00 – 22:00 Narodni muzej Pančevo – Izložba „Drvorezi i bakrorezi muzeja Srpske pravoslavne crkve“

10:00 – 22:00 Narodni muzej Pančevo – Izložba Ja srpski pišem, čitam, mislim“ – doprinos akciji „Negujmo srpski jezik“ Ministarstva kulture i informisanja RS

10:00 – 22:00 Narodni muzej Pančevo – Izložba„Kolski odbojenik, šta to beše?“

18:00 Narodni muzej Pančevo – Stručno vođenje kroz stalnu postavku Narodnog muzeja Pančevo

Paraćin

10:00 – 22:00 Zavičajni muzej „Paraćin“ – Gostujuća izložba Prirodnjačkog muzeja iz Beograda  „Staro i nestalo voće Srbije“

10:00 – 22:00 Zavičajni muzej „Paraćin“ – Gostujuća izložba Zavičajnog muzeja Jagodina „Srednje Pomoravlje u srpsko-bugarskom ratu 1885-1886. godine“

Petrovac 

08:00 – 20:00 Narodna biblioteka „Đura Jakšić“ – Izložba strip crteža Spasoja Kulauzova „Strip strip“ 

09:00 – 20:00 Galerija Krug – Prolećna izložba Udruženja likovnih umetnika Petrovac

Požarevac

07:00 – 22:00 Narodni muzej Požarevac – Arheološka postavka predmeta iz zbirki Praistorija, Antika i Viminacijum

10:00 – 22:00 Galerija savremene umetnosti – Izložba „Sibirski nomadski svitak“

10:00 – 22:00 Stari dom Žagubica – Muzej u gostima – predmeti iz zbirki Narodnog muzeja Požarevac Arheološko blago Homolja

 Pirot

10:00 – 22:00 Pirotski grad (Muzej Ponišavlja) – Stalna arheološka postavka

10:00 – 22:00 Galerija Muzeja Ponišavlja – Gostujuće izložba Muzeja afričke umetnosti pod nazivom Tradicionalni murali Afrike

10:00 – 14:00 Galerija Muzeja Ponišavlja – Radionice za decu uzrasta od 4 do 12 godina, inspirisane izložbom Tradicionalni murali Afrike

Prokuplje

10:00 – 22:00 Narodni muzej Toplice – Izložba “Dobrudžanski ratnici“ Muzej Vojvodine

10:00 – 22:00  Narodni muzej Toplice – Izložba „Beč 1814/15 grad i kongres“ Austrijski kulturni centar

Galerija „ Boža Ilić“Otvaranje izložbe „ Prolećna izložba ULUS-a“

11:00  Predavanje „Žene u Topličkom ustanku 1917.”  istoričar Marija Petrović ( za učenike Gimnazije )

13:30 Narodni muzej Toplice –  Muzejska učionica „Šta je to Muzej i šta se čuva u njemu?”

17:00 Narodni muzej Toplice –   Prezentacija „Rodna ravnopravnost”

19:00 Narodni muzej Toplice – Prezentacija rada Poljoprivredne škole „Radoš Jovanović Selja”

10:00 – 22:00 Arheo park Pločnik – Naučna žurka u Pločniku

Raška

12:00 – 14:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje „Gradac“

Potkrovlje Kuće Kursulića – Stručno vođenje kroz stalnu postavku „Raška – ratna prestonica Kraljevine Srbije 1915“

10:00 – 22:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje „Gradac“ Galerija –Studijska izložba Muzeja naivne i marginalne umetnosti Jagodina “Izložbena i izdavačka delatnost MNMU 1960-2015”

10:00 – 22:00  Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje „Gradac“ Galerija –Izložba Narodnog muzeja Kraljevo “Dobrivoje Božić, izumitelj i konstruktor”

10:00 – 22:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje „Gradac“

Potkrovlje Kuće Kursulića – Prstenje od 4. do kraja 19. veka iz muzejskih zbirki Muzeja „Ras“ iz Novog Pazara

18:00 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje „Gradac“ Galerija – Promocija monografije „Fakultet umetnosti u Prištini – Zvečanu : 1973-2013. : likovni odsek“

19:30 Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje „Gradac“ Galerija – Poetsko-muzički program – Rusko veče

Ruma

10:00 – 22:00  Zavičajni muzej Ruma – Muzej u gostima – Galerija „Lazar Vozarević“

10:00 – 22:00 Zavičajni muzej Ruma – „Uspomene iz Rume“, izložba razglednica iz kolekcije Josipa Cindrića, privatnog kolekcionara.

10:00 – 22:00  Zavičajni muzej Ruma  –  „U znaku tri potoka“, izložba o rumskim grbovima.

Sopot

09:00 – 15:00 Centar za kulturu Sopot – Stalna postavka „Rim na Kosmaju“, arheološka zbirka, stručno vođenje

11:00 – 14:00 Hol Centra za kulturu Sopot – Vajarska radionica

10:00 – 15:00 Galerija Centra za kulturu Sopot – Edukativna izložba Desanka Maksimović „Pamtiću sve“, Biblioteka Grada Beograda

13:00  Foaje Centra za kulturu Sopot – Prezentacija internet sajta kulturnog nasleđa opštine Sopot

Sremski Karlovci

10:00 – 22:00 Zavičajna zbirka – “Na tragu svetosti – Episkop bački Irinej Ćirić”, Muzej Srpske pravoslavne crkve

10:00 – 22:00 Zavičajna zbirka – “Čajnici – svedoci prošlosti” (iz kolekcije Marije Kasaš)

Sremska Mitrovica

10:00 – 22:00 Muzej Srema (Trg Svetog Stefana 15) – Stalna arheološka postavka

10:00 – 22:00 Muzej Srema (Vuka Karadžića 3) – Izložba „Bitka na Legetu” 100. velikog rata

10:00 – 22:00 Muzej Srema (Vuka Karadžića 3) – Izložba prirodnjačkog muzeja iz Beograda „Tri boje vina

Subotica

10:00 – 22:00 Savremena galerija Subotica – Izložba Kolekcija: 55 razloga za razmišljanje o prošlosti i sadašnjosti

19:00 Savremena galerija Subotica –  Koncert učenika odseka za udaraljke Muzičke škole Subotica

Trstenik

10:00 – 22:00 Muzej pri Narodnom univerzitetu Trstenik –Izložba „Okom kamere crno-beli svet“

Užice

10:00 – 22:00 Narodni muzej Užice – Izložba „Lapidarijum antičkih spomenika od II do IV veka“

10:00 – 22:00 Narodni muzej Užice – Jokanovića kuća-gradska kuća s kraja XIX i početka XX veka.

10:00 – 22:00 Narodni muzej Užice – Hidrocentrala pod gradom

10:00 – 22:00  Narodni muzej Užice – „Slike vremena i događaja na srpskom novcu“, Izložba Narodne banke Srbije, Beograd

Ćuprija

10:00 – 22:00  Muzej „Horeum Margi-Ravno“ –  Izložba „Zvuci sveta“

10:00 – 22:00 Muzej „Horeum Margi-Ravno“ – „BIBERČE“, Izložba minijaturnih posude iz praistorijskih zbirki Zavičajnog muzeja Jagodina

Čačak

10:00 – 22:00 Galerija Narodnog muzeja Čačak – Muzej u gostima – Narodnog muzeja Kragujevac „Poreklo muzičkih instrumenata kod Srba“ autora kustosa-arheologa Igora Đurovića.

10:00 – 22:00 Konak Jovana Obrenovića – Stalna postavka

Šabac

10:00 – 22:00 Narodni muzej Šabac – Izložba „Janko Veselinović

10:00 – 11:00 Narodni muzej Šabac – Radionica za decu predškolskog i školskog uzrasta do petog razreda, pod nazivom, Arheolog i ja =arheologija

19:00 Narodni muzej Šabac – Promocija knjige dr. Radomira  D. Đorđevića i Dragiše Kostića,  Život i delo Miloša S. Milojevića

Šid

10:00 – 22:00 Muzej naivne umetnosti „Ilijanum“ Šid – Stalna postavka sa 31. slikom Ilije Bašičevića

10:00 – 22:00 Galerija slika „Save Šumanović“ – Izložba „Šidijanke Save Šumanovića“

10:00 – 22:00  Galerija slika „Save Šumanović“ – Izložba Srpska umetnost u deset slika. Iz kolekcije Galerije Matice srpske

 

Komentari (0)

ostavi komentar

Nema komentara.

Ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs