Prolom voda
Prolom voda
Naslovna  |  Prethodni događaji  |  "Informisanost građana Vojvodine o evropskim procesima, poverenju u nivoe vlasti i politička opredeljenost"
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Prethodni događaji

15. 12. 2014. Press centar UNS-a, 15. decembar 2014., 12 sati

"Informisanost građana Vojvodine o evropskim procesima, poverenju u nivoe vlasti i politička opredeljenost"

Nedeljnik "Vreme" održao tribinu

 

TEMA: "Informisanost građana Vojvodine o evropskim procesima, poverenju u nivoe vlasti i politička opredeljenost"


Nedeljnik "Vreme" organizovao je ovu tribinu povodom rezultata istraživanja “Informisanost građana Vojvodine o evropskim procesima, poverenju u nivoe vlasti i politička opredeljenost”.

Cilj istraživanja je bio ispitivanje informisanosti građana AP Vojvodine o evropskim procesima. Istraživanje je rađeno metodom sakupljanja podataka na uzorku od 1800 ispitanika građana Vojvodine starosti između 18 i 80 godina.

Neki od zaključaka istraživanja su:

- “Kada bi se u Srbiji u nedelju raspisao referendum o članstvu u EU, 33,3% Vojvođani bi glasalo sigurno ZA, 21,2% verovatno ZA (ukupno ZA 54,5%), dok je sigurno protiv 18,7%, a verovatno protiv 10% (ukupno PROTIV 28,7%).”

- “Pristupanjem u EU, situacija u Srbiji biće bolja po pitanju ekonomske stabilnosti u zemlji (50,1%) i putovanja (46,8%). Lošija situacija očekuje se po pitanju troškova života (45,9%), cena namirnica (38,5%) i kursa EUR/RSD (23,5%). Kad je u pitanju nepromenjeno stanje, najviše je onih koji su govorili da neće biti uticaja na lični posao (42,4%), iznos ličnih mesečnih prihoda (40,1%), prosečne plate u Srbiji (36,6%).”

- “Građani Vojvodine u najvećoj meri smatraju da će Srbija ući u EU između 2020-2025. godine (njih 46%). Petina njih (21%) smatra da nikad neće ući u EU, dok je druga petina (20,6%) mišljenja da će se to desiti od 2014-2019. godine.”

 

Na tribini su govorili: Vlаdimir Vuletić, redovni profesor Filozofskog fakuleta u Beogradu;  Aleksandar Popov, direktor Centra za regionalizam; Jovan Komšić, redovni profesor Ekonomskog fakulteta u Subotici;  Jovo Bakić, docent Filozofskog fakuleta u Beogradu i Branislav Bugarski, Pokrajinski sekretar za međuregionalnu saradnju i lokalnu samoupravu.

Moderator skupa: Dimitrije Boarov, novinar nedeljnika “Vreme”.

 

Snimak događaja: (snimak u full screen formatu možete pogledati u rubrici Video

 

 

 


Informacija može da sadrži stav koji nije stav Press centra UNS-a, ukoliko to nije izričito navedeno. 
Odgovornost za sadržinu informacije i tačnost podataka snose organizacije i institucije u čije ime je Press centar prosledio informaciju.


Komentari (0)

ostavi komentar

Nema komentara.

Ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs