PC info
05. 05. 2017.
Pomozite Udruženju "Feniks" da prisustvuje Generalnom kongresu Svetske unije OSI
Udruženju "Feniks" je neophodna pomoć da bi njihova delegacija prisustvovala Generalnom kongresu Svetske Unije osoba sa invaliditetom u Moskvi
Sedmočlana delegacija Udruženja osoba sa invaliditetom „Feniks“ je dobila poziv od Svetske Unije osoba sa invaliditetom da prisustvuje i predstavlja Srbiju na Generalnom kongresu Svetske Unije osoba sa invaliditetom u Moskvi od 18. do 23. maja, koja se održava pod pokroviteljstvom Ruske Unije osoba sa invaliditetom. Kongres je značajan jer će prisustvovati predstavnici 75 država sa svih kontinenta.
Molimo da, pomognete Udruženju „Feniks“ i budete sponzor delegaciji.
Za „Feniks“ je bitno da prisustvuje kongresu jer bi tom prilikom prezentovali svim državama članicama Unije, i sveta Srbiju i projekat Udruženja osoba sa invaliditetom "Feniks" koji će umnogome poboljšati položaj OSI.
Put u Moskvu bi takođe poslužio da se prezentuje Srbija na najbolji mogući način, vidi kako žive osoba sa invaliditetom u Rusiji.
Potrebna je novčana pomoć za plaćanje viza, avio prevoz i hotelski smeštaj (dostupan za osobe u invalidskim kolicima) i preglede na Moskovskoj klinici
Najveći deo članova su izdržavana lica koja žive od socijalne pomoći, koja je nedovoljna za podmirivanje osnovnih životnih potreba. Zato je "Feniksu" potrebna pomoć u svakom pogledu, a Udruženje je otvoreno smo za svaki vid saradnje.
Udruženje "Feniks" je dobrovoljno, nevladino i neprofitno Udruženje, osnovano radi promovisanja i pomoći osobama sa invaliditetom Srbije. Udruženje okuplja osobe sa invaliditetom iz svih gradova Srbije bez obzira na oblik, stepen i vrstu invaliditeta.
Udruženje pribavlja sredstva od dobrovoljnih priloga, donacija, zaveštanja , poklona, finansijskih subvencija pomoći drugih srodnih humanitarnih organizacija, kao i od učestvovanja na javnim konkursima koje organizuje grad ili Republika na svim nivoima uprave. Udruženje pribavlja sredstva i organizovanjem seminara, predavanja, koncerata, dramskih i drugih umetničkih performansa.
Od 2011. godine Udruženje Feniks je član Svetske Unije osoba sa invaliditetom.
Unapred zahvalni!
Udruženja osoba sa invaliditetom " Feniks"
Predsednik Udruženja
Prof.Branko Jokić (distrofičar)
Kontakt tel:064/162-55-80
Informacija može da sadrži stav koji nije stav Press centra UNS-a, ukoliko to nije izričito navedeno. Odgovornost za sadržinu informacije i tačnost podataka snose fizička lica ili pravna lica u čije ime je Press centar prosledio informaciju.
Komentari (0)
ostavi komentarNema komentara.