Prolom voda
Prolom voda
Naslovna  |  PC info  |  Događaji i priče iz muzeja  |  Konferencija o Holokaustu u Novom Sadu
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Događaji i priče iz muzeja

24. 01. 2017.

Konferencija o Holokaustu u Novom Sadu

U utorak 24. januara u 11 sati u Istorijskom arhivu Novog Sada (Filipa Višnjića 2a) biće održana Međunarodna konferencija „Eskalacija u Holokaust: Od streljačkih vodova do gasnog kamiona koncentracionog logora na Sajmištu - Dve odlučujuće faze Holokausta u Srbiji“

 

Konferencija u Novom Sadu je šesta u nizu, posle manifestacija održanih u Beogradu, Nišu, Kragujevcu,  Amsterdamu i Stokholmu. Kroz seriju javnih manifestacija u Srbiji, Švedskoj i Holandiji, domaći i inostrani stručnjaci predstavljali su i raspravljali o aspektima Holokausta u Srbiji i Evropi, o aktuelnim istraživanjima, komemoraciji, podučavanju i učenju o Holokaustu, kao i o trenutnim evropskim izazovima - netoleranciji, antisemitizmu, antiromizmu, ksenofobiji i dr.

Na završnoj manifestaciji u Novom Sadu biće predstavljeni rezultati projekta: baza podataka žrtava Holokausta u logoru Sajmište u Beogradu, putujuća izložba „Oktobar 1941“, edukativni odnosno nastavni materijali  i onlajn prezentacija projekta.

Teme međunarodne konferencije u Novom Sadu biće:

1. Prezentacija međunarodnog projekta ”Eskalacija u Holokaust”
2. Debata: Edukacija o Holokaustu u Srbiji i Evropi u svetlu zajedničkih evropskih izazova porasta antisemitizma, ksenofobije i istorijske revizije

Istorijski arhiv Beograda je nosilac međunarodnog projekta Eskalacija u Holokaust: Od streljačkih vodova do gasnog kamiona - dve faze razbuktavanja Holokausta u Srbiji, koji je finansirala Izvršna agencija za obrazovanje, audiovizuelne umetnosti i kulturu Evropske komisije. Partneri Arhiva u ovom projektu su: Centar za istraživanje i edukaciju o Holokaustu iz Beograda, nevladina organizacija Teraforming iz Stokholma, Holandski institut za istraživanje rata, Holokausta i genocida NIOD iz Amsterdama, i Filozofski fakultet Sveučilišta u Rijeci iz Hrvatske.

Više informacija o samom projektu možete pronaći na stranici www.arhiv-beograda.org/holokaust

 


Komentari (0)

ostavi komentar

Nema komentara.

Ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs